תרפיה במוסיקה ותיאטרון בובות
סופי שעיו

   
ברירת-מחדל  |  English  |  French  |  


תאריך ושעה
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 תרפיה במוסיקה

תרפיה במוסיקה היא תהליך טיפולי שבו התרפיסט יוצר קשר עם מטופל - אדם (ילד או מבוגר) שבא לקבל עזרה מקצועית בשל הפרעות, בעיות, מצבי מצוקה או משברים - בין שהם פיזיים ובין שהם נפשיים, שכליים, התנהגותיים, חברתיים, תקשורתיים או רוחניים.

השימוש שעושים המטופל והמטפל במילים, במוסיקה ובאלמנטים מוסיקליים בשימוש כלי נגינה שונים מביאים לחוויות מוסיקליות וגורמים להתקדמות ושינוי.

הקשר בין המטפל למטופל נוצר באמצעות מוסיקה ומילים.
מטרת הטיפול היא לשנות סימפטומים פתולוגיים, דפוסי חשיבה והתנהגות הרסניים ולחזק צמיחה והתפתחות אישית על מנת לממש את הפוטנציאל של אותו מטופל.

המוסיקה היא אמנות המאפשרת הבעה, קשר ותקשורת אנושיים.
הטיפול נשען באופן מסיבי על עשייה מוסיקלית, הכוללת שימוש במוסיקה חיה - אלתור, ביצוע, הלחנה ושירה, ושימוש במוזיקה מוקלטת - האזנה למוסיקה.

השימוש במוסיקה נעשה על מנת להעמיק, להרחיב ולדרבן את התהליך הטיפולי ולהגיע לשינויים סובייקטיביים בעולם הפנימי והבין-אישי של המטופל, בהתנהגותו ובתפקודיו.

השינוי בחדר טיפול ומחוצה לו חייב להיות תרפויטי בטבעו, כלומר עליו להתייחס ספציפית לבעיה שהמטופל הביא לטיפול, והוא צריך להביא את המטופל קרוב יותר למצב של בריאות. התרפיסט במוסיקה צריך להיות בעל ידע ומיומנות הנדרשים כדי להגיש את העזרה המקצועית הדרושה.

לשם כך עליו להיות בוגר תכנית לימודים בתרפיה במוסיקה ולקבל הכרה במעמד על-ידי האיגוד המקצועי והרשויות המתאימות.


 

 
 

[Top]

סופי שעיו
תרפיסטית במוסיקה ותיאטרון בובות
נייד: 052-5263131
רח' סוטין 24 ת"א
מייל: sophiechayo11@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים